13. ULUSLARARASI ESKİŞEHİR ÇOCUK VE GENÇLİK TİYATROLARI FESTİVALİ

26 Mayıs - 01 Haziran 2018
Bulgaristan - Danimarka - Fransa - İspanya - İtalya - Türkiye - Yunanistan


13.ULUSLARARASI ESKİŞEHİR ÇOCUK VE GENÇLİK TİYATROLARI FESTİVAL PROGRAMI

TARİH AÇIK HAVA
ADALAR
AÇIK HAVA
SAZOVA PARKI
AÇIK HAVA
HALLER ARKASI
TEPEBAŞI SAHNESİ B.B.SANAT VE KÜLTÜR SARAYI SAHNELERİMİZ DIŞINDA YAPILACAK ATÖLYE ÇALIŞMALARI
26.05.2018
Cumartesi
14:00 İnanç Ensemble
Film Müzikleri Konseri
14:30 İtalya
Katastrofa Clown-
"Balonlar"(5+ yaş)
15:30 İspanya
Ayeklauwn Company-"Ayekantun"
(5+ yaş)
  17:00 Türkiye
İnanç Ensemble
Film Müzikleri Konseri
18:00 Eskişehir B.B Çocuk Gösteri Grubu
18:30 Eskişehir B.B Çocuk Ritim Grubu
  20:00 Türkiye
EBBŞT Gençlik Sahnesi-
" Sen de Gitme Triyandafilis"
(16+ yaş)
 
27.05.2018
Pazar
14:00 Fransa
Compagnie V.O-
" D.K.D"
(5+ yaş)
17:00 İtalya
Katastrofa Clown-
"Facia Oyun"
(5+ yaş)
19:00 Türkiye
Dans et sahne sanatları-"STYX"
(16+ yaş)
11:00-14:00 Türkiye
Assitej Genç Sahne-"Dünyadaki En Güzel Şey"
(3+ yaş)
 

28.05.2018
Pazartesi
    18:00 İspanya
Ayeklauwn Company
"Ayekantun"(5+ yaş)
11:00-14:00 Bulgaristan
Trio Tiyatrosu-
"Sihirden Öte"
(7-77 yaş)
11:00-14:00 Türkiye
EBBŞT-
"Mevsimler"
(2-6 yaş)
15:00 Söyleşi
Tülin SAĞLAM
"Örneklerle Çocuk Tiyatrosu"
Atölye çalışması
Suna TURGUT
"Yüz yüze"
13:00
Es Çocuk Evi
29.05.2018
Salı
    18:00 Fransa
Compagnie V.O-     
"D.K.D."
(5+ yaş)
11:00-14:00 Türkiye
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları-"Beyaz Tay"
(4+ yaş)
  Atölye çalışması
Suna TURGUT
"Ana-Çocuk Atölyesi"
14:00
H Tipi Kapalı Ceza Evi İnfaz Kurumu
30.05.2018
Çarşamba
      11:00-14:00 Yunanistan
Ta panta Fi Kukla Topluluğu "Eşek ile Martı"
(4+ yaş)
15:00 Söyleşi
Tülin SAĞLAM
"Örneklerle Çocuk Tiyatrosu"
11:00-14:00 Türkiye
EBBŞT-
"Mevsimler"
(2-6 yaş)
Atölye çalışması
Suna TURGUT
"Yüz yüze"
11:00
Gündüzler İlkokulu
31.05.2018
Perşembe
    18:00 Danimarka
Batida-"Uvertür"
(10+ yaş)
14:00 Danimarka
Batida-"İki Kişilik Solo"
(5+ yaş)
11:00-14:00 Türkiye
Bakırköy Belediye Tiyatrosu
"Otobüs Durağında Üç Bencil" (4+ yaş)
20:00 Türkiye
Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu-"Moliere Efendi"
(16+ yaş)
 
01.06.2018
Cuma
    18:00 Danimarka
Batida-
"Uvertür"
(10+ yaş)
11:00-14:00 Türkiye
Göknur Birincioğlu
"Sobe Ben Penelope: Masal Dramatizasyon"
(6+ yaş)
11:00-14:00 Türkiye
Ankara Devlet Tiyatrosu-"Alice Harikalar Diyarında"
(6+ yaş)
 




ULUSLARARASI ESKİŞEHİR ÇOCUK VE GENÇLİK TİYATROLARI FESTİVALİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği, Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, 2006 yılında Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu Birimi bünyesinde bir buluşma olarak başladı.

Her geçen yıl büyüyen festival, zamanla uluslararası bir kimliğe bürünerek, tüm Türkiye’de ve Dünyada, bilinen, kabul gören ve takip edilen bir festivale dönüştü.

Dünyanın birçok farklı ülkesinden tiyatro topluluklarına ev sahipliği yapan festival, yurt dışında ve yurt içinde çocuk ve gençlik tiyatrosu alanında sahnelenen oyun ve performansların en seçkin örneklerini Eskişehir’de buluşturuyor.

Teknolojik, ekonomik ve siyasi çıkar ilişkileri sonucunda hızla kirlenen dünyamızda, yalnızlaşan insanlığın sesine kulak vermek ve sanat aracılığı ile kültürler arası etkileşimi en doğru şekilde gerçekleştirebilmek için sizi, Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali’nde buluşmaya davet ediyoruz.